ثبت سفارش

download

نحوه اخذ مجوز ورود کالا از خارج از سازمان صنعت و معدن و تجارت استانها ((بخش اول))

شما برای واردات کالا نیاز به مجوز سازمان صنعت و معدن و تجارت دارید و بعد می توانید نسبت به سفارش کالا از خارج اقدام نمائید . در ذیل نحوه اخذ مجوز در سایت ثبتارش توضیح داده می شود.

نکات مهم :

 

۱ قبل از خرید کالا از خارج  ثبت  سفارش ( مجوز ورود ) خود را قطعی نمایید.

۲  توجه داشته باشید که مجوز ثبت سفارش دارای محدویت زمان از ۳ تا ۶ ماه است و بعد از آن با توجه به شرایط روز تمدید می شود.

 

سیستم مدیریت ثبت سفارشات واردات :(ثبتارش)

 

در این سیستم متقاضیان ثبت سفارش اعم از حقیقی و حقوقی می توانند با مراجعه به وب سایت sabtaresh.tpo.ir ثبت نام نموده ، با دریافت کدکاربری و رمز عبور شخصی، از طریق این سایت سفارشات واردات خود را به صورت ۲۴ ساعته، و در هر مکانی که به شبکه جهانی اینترنت دسترسی داشته باشند ثبت نمایند. لازم به ذکر است که کلیه پیگیریهای لازم تا حصول نتیجه (دریافت تأییدیه ثبت سفارش)، از طریق این سیستم میسر می باشد. متقاضیان پس از اطلاع از تکمیل مراحل اداری ثبت سفارش، می­بایست به مراکز ثبت سفارش ایجاد شده در هر استان مراجعه نموده و پس از پرداخت کارمزد و تحویل اصل مدارک مورد نیاز، تأییدیه ثبت سفارش خود را دریافت نمایند.    این سیستم به لحاظ کنترل Online واردات کشور جهت کنترل قیمت کالاها، تراز تجاری با کشورهای خارجی و … از اهمیت بالایی برخوردار بوده و با اهداف زیر تهیه و راه­اندازی گردیده است:

 

–         افزایش دقت و سرعت در ثبت نام و ثبت سفارشات توسط بازرگانان در سراسر کشور

–         افزایش دقت و سرعت در عملکرد کارشناسان و مدیران سیستم ثبت سفارشات در سراسر کشور

–         ارایه اطلاعات دقیق به بازرگانان و کاربران سیستم در حداقل زمان

–         حذف محدودیت زمانی برای انجام و پی­گیری ثبت سفارشات ، امور کارشناسی و مدیریت بر آن

–         ایجاد ارتباط دقیق و سریع و مطمئن با سازمان های مرتبط از جمله گمرک ، بانک مرکزی و …

–         حذف مشکلات و معضلات سیستم موجود

–          بهینه سازی مستمر روش های موجود و حرکت به سوی سیستم مکانیزه کامل

 عضویت در سایت:

کلیه اشخاص اعم از بازرگانان حقیقی یا حقوقی، نمایندگان، مدیران، کارشناسان و اپراتورهای سازمان و کلیه کسانیکه درخواست ورود خودرو (یک­دستگاه) را دارند می‌بایست از طریق سایت www.ioms.ir و منوی  و با انتخاب گزینه  کلیه اطلاعات مربوطه را وارد نمایند. درصورتیکه ‌اعضای سایت متقاضی ثبت نام به عنوان بازرگان حقیقی یا حقوقی می‌با‌شند (به جزء وارد کنندگان یک دستگاه خودرو) بایستی از طریق ثبت نام وارد کنندگان حقیقی یا حقوقی نیز اطلاعات مربوط به کارت بازرگانی و سازمان مربوط به خود را وارد نمایند. تا این مرحله ، عضو سایت می­تواند با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود وارد سیستم شده و صفحه مربوط به خود را مشاهده و در صورت نیاز اقدام به ثبت سفارش خودرو(فقط یک دستگاه) نماید.

 

ثبت نام بازرگان حقیقی:  کلیه بازرگانان حقیقی که قبلا مرحله عضویت در سایت را انجام داده‌اند می‌بایست ، با انتخاب کلید  و انتخاب گزینه  نسبت به ورود اطلاعات کارت بازرگانی خود اقدام نمایند.در این مرحله ، بازرگان حقیقی می­تواند با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود وارد سیستم شده و صفحه مربوط به خود را مشاهده و در صورت نیاز اقدام به ثبت و پیگیری سفارشات خود نموده و در صورت نیاز نمایندگان خود را برای پیگیری ثبت سفارشات خود انتخاب نماید . این بازرگانان نیز همانند کلیه اعضای سایت می­توانند درخواست ثبت سفارش خودرو( فقط یک دستگاه) داشته باشند. . ۰ ازتاریخ آبان ماه ۱۳۹۰ واردات خودرو فقط برای اشخاص حقوقی مجاز شده است.

 

 

ثبت نام بازرگان حقوقی:  کلیه مدیران سازمان­ها و مدیران عامل شرکت­ها که قبلاً مرحله عضویت در سایت را انجام داده‌اند می‌بایست . با انتخاب کلید  و انتخاب  نسبت به ورود اطلاعات کارت بازرگانی و اطلاعات سازمان یا شرکت خود اقدام نمایند. در این مرحله ، بازرگان حقوقی نیز می­تواند با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود وارد سیستم شده و صفحه مربوط به خود را مشاهده و در صورت نیاز اقدام به ثبت و پیگیری سفارشات خود نموده و نمایندگان خود را برای پیگیری ثبت سفارشات خود انتخاب نماید . این بازرگانان نیز همانند کلیه اعضای سایت می­توانند درخواست ثبت سفارش خودرو(فقط یک دستگاه) داشته باشند.

 

ارائه مدارک ثبت نام:

 

پس از ورود اطلاعات توسط کاربران در هر کدام از مراحل عضویت در سایت، ثبت نام وارد کننده حقیقی و ثبت نام وارد کننده حقوقی ارائه مدارک جهت تأیید عضویت  به سازمان بازرگانی استان انتخاب شده در پایان مراحل ثبت نام الزامی است. مدارک مورد نیاز عضویت و ثبت­نام بازرگانان در صفحه پایانی مراحل ثبت نام جهت اطلاع اعلام می گردد.

 

مدارک مورد نیاز برای عضویت:

۱- اصل و کپی شناسنامه ۲- اصل و کپی کارت ملی

 

مدارک مورد نیاز برای بازرگانان حقیقی:

۱-اصل و کپی شناسنامه ۲- اصل و کپی کارت ملی ۳- اصل و کپی کارت بازرگانی۴- اصل و کپی مدارک مربوط به بخش تولیدی(موافقت اصولی یا پروانه بهره­برداری یا پروانه تأسیس(

 

مدارک مورد نیاز برای بازرگانان حقوقی:

۱- اصل و کپی شناسنامه مدیرعامل یا مدیر سازمان ۲- اصل و کپی کارت ملی مدیرعامل یا مدیر سازمان۳-  اصل و کپی کارت بازرگانی ۴- اصل و کپی مدارک مربوط به شرکت­های تولیدی(موافقت اصولی یا پروانه بهره­برداری یا پروانه تأسیس) ۵- یک سری کپی از آگهی تأسیس و کلیه تغییرات در روزنامه رسمی